Ženy Štramberk HEADER

Kopaná Štramberk – družstvo žen hraje divizi (podzim 2008)

Po více jak dvouleté odmlce, kdy ,,odešlo,, původní družstvo žen ze Štramberka do sousední Lubiny (a hraje tam dodnes pod novou hlavičkou Spartak Lubina), podařilo se panu Slaninovi sestavit nový tým žen Kotouč Štramberk z mladičkých odchovankyň.

Vzhledem k tomu,že soutěžní řád umožňuje start dívek od 14let věku za družstva žen,což v případě nového štramberského týmu byla většina kádru, přihlásilo vedení oddílu vzniklé družstvo pro ročník 2008/2009 raději do Moravskoslezské divize žen ,skupiny A. Juniorská soutěž dívek totiž existuje pouze v rámci celé Moravy,což je z časového a finančního hlediska neefektivní – navíc jejich počet není nijak velký a tudíž i počet zápasů by byl nízký.Takto si dívky odehrají utkání se soupeři z podstatně bližšího okolí a zápasy se staršími ženami jim poskytují patřičnou výzvu pro zlepšování svých výkonů.

V této soutěži startují družstva Slovan Ostrava B,AFC Veřovice,Slavie Stachovice,DFK Holešov,DFC Hlučín B,FC Vítkovice,Valašské Meziříčí ,tedy soupeři,jenž hrají kopanou již několikátou sezonu.

Současné družstvo žen oddílu kopané Kotouč Štramberk:

Na snímku ze slavnostního předání dresů je družstvo žen Kotouč Štramberk.

Horní řada z leva – Kateřina Zátopková,Klára Kociánová,Iveta Rajnochová,Kateřina Staffová,Katrin Glogarová,Romana Kubíčková,Nikol Hanzelková,Nela Kahánková,kapitánka Jitka Michálková, Klára Ličková,zástupce sponzora firmy Šmíraprint - p.Žerdík

Dolní řada z leva – Manažer týmu a trenér p.Slanina Ladislav,vedoucí družstva paní Naďa Soušková,trenér Miroslav Feix,Daniela Plachtová,brankářka Erika Juraniová,Terezka Hanzelková,Veronika Geryková,asistenti trenéra pp.Eduard Staff,Pavel Kocián.

Většina dívek jsou odchovankyně štramberského oddílu a již několik let se připravovaly pod vedením trenéra p.Slaniny v žákovském družstvu,část však přišla poměrně nedávno a teprve se fotbalovému umění učí.K pilířům týmu pak patří kapitánka Jitka Michálková ,jenž je ve svých 19.letech nejstarší hráčkou týmu,dále stoperka Katrin Glogarová,brankářka Erika Juraniová a útočnice Klára Ličková.

Věkový průměr štramberského týmu je okolo 15 let a některá děvčata(Hanzelková Tereza a Nikol,Iveta Rajnochová,Veronika Geryková) teprve dovršila 14 let.Družstvo patří věkově k suverénně nejmladším účastníkům divize.

Pro podzimní část sezony byl vedením dočasně pověřen trenér pan Slanina,jenž navíc vede jako trenér dívky hrající jako Štramberk,,B,, v okresní soutěži žáků.Toto uspořádání však je pouze provizorní,neboť p.Slanina se chce věnovat mládežnické kopané.Podařilo se mu oslovit bývalého hráče Štramberka s trenérskou licencí pana Miroslava Feixe a ten v průběhu podzimní části družstvo již několikrát vedl do utkání jako trenér.Spolu s ním se podařilo získat i asistenty trenéra pp.Eduarda Staffa a Pavla Kociána.Vedoucím družstva byla pí.Naďa Soušková, jenž má však stejnou povinnost u družstva žáků B, a tak se nový vedoucí teprve hledá.

Původní družstvo Štramberka na fotografii z podzimu r.2005 – nyní Spartak Lubina (mimo Jitky Michálkové a Martiny Štrbákové)

Většina hráček patřila k prvním členkám družstva žen ve Štramberku,jež v r.1994 založil spolu s panem Sochou Ivošem pan Slanina Ladislav,nebo jejich odchovankyním.

Horní řada zleva:trenér p.Matuška,Jitka Michálková,Kateřina Michálková,Dana Holubová,Eva Tihelková,Martina Štěrbáková,Pavlína Kolářová,Kateřina Marková,brankářka Šárka Kocourková,Renáta Huvarová,asistent trenéra p.Teichman

V pokleku zleva:Taťána Michnová,brankářka Gabriela Jurasová,Blanka Čapková,Simona Křížková,Zuzana Michálková,Veronika Najvarová

Tým pokračuje pod novou hlavičkou v tradičně výborných výsledcích.

 
You are here: Home Historie Kopaná Štramberk – družstvo žen hraje divizi (podzim 2008)

Návštěvy

Návštěvy [+/-]
Dnes:
Včera:
Předevčírem:
1
1
7

-6

Celkem
Od 23. 5. 2010 384 089
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat